SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Stop 6936081
nr 693 6081
Stop
silver, barockstil, Hannau, 1800-tal, höjd: 16 cm, vikt: 320 g
måndag 18 april 2011
kl 19:23:33
18 apr
Silver
Läs mer om Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver